Skip to content

Jak pomóc dzieciom w przygotowaniu do Świąt

Warto zacząć od rozmowy o idei Świąt w ogóle. Wyjaśnić, że jest to czas szczególny i najważniejsze (na pewno ważniejsze niż prezenty) jest to, co mamy w sercu. Oczywiście dzieci otrzymują prezenty i bardzo na nie czekają – być może warto rozszerzyć definicję prezentu, wyjaśniając, że prezent to także dobre słowo, dobry gest, dobre czyny. Do Świąt można i trzeba się przygotować.
– Ale jak? – spytają dzieci. – Co mamy zrobić?
Zacznijmy od tego, że wcale nie chodzi o teoretycznie prostą zasadę „coś za coś”. Jeśli pomogę mamie, będę “grzeczny”, dostanę piątkę ze sprawdzianu, rozwieszę pranie, to Mikołaj/Aniołek/Gwiazdor przyniesie mi prezenty. Chodzi o to, żeby starać się myśleć o innych. Postarajmy się je zainspirować, zaciekawić, zachęcić do dobrych postanowień.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

rodzicielstwo serca

Cud rodzicielstwa

37 PLN

Żeby ujrzeć własne dziecko w całej jego istocie, pięknie i potencjale, zobaczmy również to niewinne, dobre i mądre dziecko w sobie.

Lista ważnych rzeczy

A konkretnie? Pomóżmy dzieciom przygotować listę ważnych rzeczy do zrobienia, w których będą mogły pomóc rodzicom, dziadkom lub komuś innemu. Taka lista Dobrych Postanowień może przybrać różne formy, zależne wyłącznie od naszej pomysłowości. Oto kilka przykładów.

  • Możemy własnoręcznie przygotować coś na kształt kalendarza adwentowego z kieszonkami na każdy dzień adwentu. Do nich dziecko wkłada własne postanowienia zapisane lub narysowane, stosownie od wieku i chęci.
  • Można przygotować specjalną adwentową skrzynkę, a z tyłu na karteczkach wpisać kolejno daty. Karteczki i przechowywać w skrzynce albo przykleić do kawałka sznurka i powiesić w pokoju dziecka.
  • Pomocny może okazać się kalendarz adwentowy, w którym można pod stosownym numerem zapisać lub narysować własne postanowienia.
Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Taka lista może wyglądać, następująco:

  • 5 grudnia: przejrzymy nasze zabawki i przygotujemy prezenty dla potrzebujących dzieci.
  • 9 grudnia: własnoręcznie zrobimy kartki świąteczne dla rodziny i przyjaciół.
  • 11 grudnia: zbudujemy karmnik dla ptaszków.
  • 15 grudnia: upieczemy pierniczki świąteczne dla babci.

I tak oto lista dobrych postanowień jest gotowa. A nam rodzicom pozostaje wspierać dzieci podczas ich realizacji. Powodzenia!

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Święta dzieci z dachów
43,91 PLN
Basia i Boże Narodzenie
17,99 PLN

Śnieżna Siostra
52,71 PLN

The post Jak pomóc dzieciom w przygotowaniu do Świąt appeared first on NATULI - dzieci są ważne.